Konkurs Polska Miss to nowy konkurs, który w sposób nienachalny ma promować Polskę za granicą w oparciu o neutralną formę wyboru najpiękniejszej Polki. Forma ta jest innowacyjna i pozwala wykluczyć manipulacje oraz konfabulacje podczas innego tego typu konkursów. Jego zadaniem jest wniesienie świeżości i nowej jakości w wizerunek lokalnych konkursów piękności.

Konkurs Polska Miss jest pierwszą w historii kraju absolutnie obiektywną szansą wzięcia udziału w tego typu wydarzeniu. Konkurs na celu ma promocję piękna, rozwoju młodych kobiet oraz w trakcie jego trwania ma doszkolić umiejętnosci promocji personal brandingu, ma się stać supportem dla odważnych i zdecydowanych, którym brakowało odpowiedniego bodźcca do działania.

Kandydatki do tytułu najpiękniejszej Polki dbają także o wizerunek i promocję firm partnerskich. Konkurs wieńczy gala finałowa, na której zostanie wybrana najpiękniejsza mieszkanka Polski. Udział w konkursie pozwala na spełnienie marzeń. Dla wielu dziewcząt jest szansą na zrealizowanie swoich ambicji, życiowych planów, a także początkiem kariery w świecie reklamy czy modelingu. 

Organizatorzy wydarzenia systematycznie wprowadzają uzasadnione innowacje, prowadzą aktywną działalność charytatywną, rozbudowują formę samego konkursu oraz dbają o jego nienaganny przebieg. Wszystko to wpływa na stabilny rozwój i silną pozycję konkursu.